soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 25.8.2013

Lužice B - Veselí B 2:2 (0:1)

70. Melichar, 91. Zeman

V neděli 25. srpna nastoupili fotbalisté lužické rezervy ke čtvrtému mistrovskému utkání, soupeřem jim tentokrát bylo béčko FC Veselí nad Moravou. Trenér Číhal měl k dispozici čtrnáct hráčů, chyběli jen Kříž, Skoumal a Vymyslický.

Domácí hráči vstoupili do zápasu opět velice zakřiknutě a prakticky celý první poločas jen bránili. Diváci dlouho žádnou šanci neviděli, až ve 35. minutě se ujali vedení hosté, když bleskovou akci zakončili přesnou střelou k bližší tyči. Do kabin se šlo za stavu 0:1.

I v úvodu druhého poločasu byli lepším mužstvem hosté, ale ve svých šancích si počínali prachbídně, prakticky netrefili bránu. V 70. minutě se hlavičkou prosadil Melichar po Zemanově centru a vyrovnal na 1:1. V ten moment se domácí zvedli, nádhernou akci domácích zakončil Vávra střelou z necelých dvaceti metrů, golman tento pokus vyrazil na břevno. Na druhé straně podržel svůj tým brankář Buchta. Hráči Lužic útočili, ale sedm minut před koncem po rychlém protiútoku inkasovali a znovu prohrávali. Poslední šanci na vyrovnání měl v nastaveném čase Zeman v podobě přímého kopu z 25 metrů. Jeden z veselských hráčů ve zdi míč zastavil rukou a přímý kop se tak posunul na šestnáctku. Opět se k němu postavil čtyřiadvacetiletý Zeman, který nechytatelnou ranou ke vzdálenější tyči nedal golmanovi šanci. Utkání skončilo 2:2.

Tomáš Němec ~ Martin Bortlík (76’ Kos)Tomáš Hasík ~ Tomáš Zeman ~ Michal Vávra ~ Jaroslav Melichar (81’ Bimka)Leke Gegaj ~ Tomáš Tutovič (46’ Horníček) ~ Martin IngrJiří MokrošJakub Buchta