online 8.9.2013

Lužice - Věteřov 2:1 (0:1)

65. vlastní, 76. Hruška z pen.

V neděli 8. září nastoupili fotbalisté lužického áčka k dalšímu domácímu zápasu. V souboji o druhé místo se utkali s Věteřovem. Mužstva se za posledních deset let na hřišti potkala čtyřikrát a vždy to skončilo suverénní vítězstvím Lužic. Trenérskému duu Urbánek-Pazdera tentokrát chyběla jen trojice mladíků Pazdera, Varmuža a Varga.

Úvodní minuty zápasu přinesly výraznou převahu domácích. Největší šanci měl Šuga po přihrávce Hausnera, ale z deseti metrů pálil vysoko nad bránu. Na druhé straně hosté využili zaváhání brankáře a překvapivě se ujali vedení. V posledních vteřinách prvního poločasu vymyslel Rakvica dokonalou přihrávku pro Brhela. Ten nikým nebráněný šel sám na brankáře, ale při zakončení se ukvapil a mířil hodně vedle. Do kabin se šlo za stavu 0:1.

Ve druhém poločase poločase byla na domácích vidět stupňující se nervozita. Největší šancí byla dalekonosná střela Šugy, kterou brankář vytáhl nad břevno. Trenéři poslali do hry zkušeného Anovčína, aby zvýšili útočnou sílu domácích. V 65. minutě domácí šťastně vyrovnali, když si hosté srazili Rakvicův centr do vlastní brány. Za stavu 1:1 začali domácí dominovat. Nejprve kapitán Balus pálil na bránu, ale golman se blýskl úžasným zákrokem. O chvíli později trefil Rakvica z přímého kopu břevno. V 75. minutě Hausner pronikl za obránce Věteřova, který jej následně fauloval. K penaltě se postavil Hruška a nekompromisní ranou k šibenici obrátil stav zápasu v prospěch Lužic. Domácí si pohlídali hubené vedení a dovedli zápas k vítěznému konci.

Lukáš Vacenovský ~ Martin Hausner (89’ Lamač) ~ Vít ČechovskýTomáš Brhel (90’ Batrla) ~ Jan Hruška ~ Ivan Šuga (61’ Anovčín)Kamil Balus ~ Miroslav Finč ~ Martin RakvicaDušan MitríkLuděk Fojtů ml.

1.5.2016Věteřov - Lužice 3:0 (1:0)více >>
20.9.2015Lužice - Věteřov 2:8 (1:3)více >>
7.6.2015Lužice - Věteřov 0:3 (0:0)více >>
19.4.2015Věteřov - Lužice 2:1 (0:0)více >>
19.10.2014Lužice - Věteřov 2:3 (1:2)více >>
31.8.2014Věteřov - Lužice 2:1 (1:1)více >>
15.6.2014Věteřov - Lužice 5:1 (1:1)více >>
27.4.2014Lužice A - Věteřov 1:4 (1:1)více >>