soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 11.4.2010

Lužice - Věteřov 3:1 (3:0)

4. vlastní, 19. a 24. Čechovský

V neděli 11. dubna se na Baníku v Lužicích konalo utkání 17. kola III.A třídy mezi domácím mužstvem a Věteřovem. I když se hosté pohybovali u samého chvostu soutěže, po překvapivé výhře 4:1 s Prušánkami se podcenění nepřipouštělo. Roli trenéra mužstva zastal při absenci Lamače Staněk a měl k dispozici patnáct hráčů. Chyběli obránci Rychnovský a Šimčík.

Utkání začalo za chladného počasí hvizdem rozhodčího Chromka. Hosté hned v úvodních minutách vyzkoušeli pozornost brankáře Buchty, ale ten jejich dalekonosné pokusy úspěšně chytal. Od výkopu netrvaly ani čtyři minuty, když Anovčin pasem za obranu hledal Janoška, který se k míči přes bránícího hráče sice nedostal, i přesto se Lužičtí ujali vedení, neboť obránce míč nešťastně poslal za záda vlastního brankáře. Věteřov pokračoval v pokusech z větších vzdáleností, ale k překonání pozorného Buchty to vést nemohlo. Slibnou šanci si vytvořil Janošek, ale míč poslal do náruče golmana. V 19. minutě zahrával Mráka rohový kop, na nějž si vyskočil nejmenší hráč na hřišti Čechovský a přesnou hlavičkou vymetl vzdálenější šibenici. O pět minut později se Čechovský prosadil znovu, když střelou asi z dvaceti metrů překonal brankáře Věteřova. Šebestíkův přímý kop skončil v náruči golmana. Do kabin se šlo za rozhodnutého stavu 3:0.

Věteřov o poločase vystřídal brankáře. Úvod druhé půle přinesl hned několik šancí na obou stranách. Hráč hostů prudkou volejí jen těsně přestřelil bránu. O několik vteřin později Mráka přihrál do šestnáctky Janoškovi, který opět trefil jen náruč brankáře. Šebestík centrem našel úplně volného Ševčíka, který zblízka hlavičkou minul bránu. Šebestík po Mrákově přihrávce prošel obranou hostů jak nůž máslem, jeho individuální akce skončila tyčkou. V 66. minutě se nejlepšímu kanonýrovi Věteřova Koutnému přesnou střelou podařilo snížit na rozdíl dvou branek. Lužice i po obdržené brance předváděly jednu kombinaci za druhou, u té další byl znovu Šebestík, který nejprve přihrál Měchurovi a poté sám zakončoval hlavičkou přímo do brankáře. Překonat nového golmana hostů se Lužicím nepodařilo ani přízemní střelou Ševčíka. Velkou šanci měl Hasoň, ale brankář jeho prudkou ránu výtečně zneškodnil. Střídající útočník Hasoň se dostal do další šance, když přešel přes dva obránce, ale znovu skončil na výborném brankáři. Lužice si v posledních minutách zápasu vytvořily nevídaný tlak. Balus přízemním centrem našel Anovčina, ten zblízka minul bránu. Vstřelit gól se nepodařilo ani Měchurovi, který mířil pod břevno. Lužice se čtvrté branky nedočkaly ani po rychlé akci založené Mrákou. Anovčin v dobré pozici namísto přihrávky Hasoňovi před prázdnou bránu volil přízemní střelu, brankáře hostů však nepřekonal. Lužický Baník vyhrál jednoznačný zápas 3:1 a ziskem tří bodů se vrátil na první místo tabulky.

Josef Anovčin ~ Petr Janošek (69’ Hasoň)Kamil Balus ~ Jindřich Mráka ~ Zd. Šebestík (83’ Klimek) ~ Vít Čechovský (59’ Král)Jiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ František ŠevčíkDušan MitríkJakub Buchta