online 30.8.2009

Věteřov - Lužice 3:7 (3:4)

4. a 76. Šebestík, 10. a 26. Janošek, 13. Čechovský, 74. Mráka, 88. Anovčin

Čtvrté kolo Lužickým nadělilo jednoho z papírově nejslabších soupeřů okresní soutěže. V neděli 30. srpna se představili ve Věteřově. V sezóně 2007/08 tam vybojovali vítězství 2:1. Krom šestnácti hráčů a realizačního týmu si do Věteřova našlo cestu hned několik věrných fanoušků, kterým za projevenou přízeň děkujeme! Trenérovi Lamačovi chyběli jak dlouhodobě zranění Skočík se Zemanem, tak omluvení Galatík, Hasoň a Rychnovský. Kvůli zdravotním problémům zůstal na lavičce kapitán Anovčin, pásku si na levou paži oblékl Buchta. Prostor tak dostali jindy náhradní útočníci Janošek s Šebestíkem. Po dvouzápasovém trestu se na hřišti objevil také předstoper Měchura.

Utkání začalo rozehrou hostů, kteří se během několika vteřin dostali do útoku. U rohového praporku byl zfaulován Ševčík. Mrákův volný kop domácí odvrátili na roh. Ten zahrával rovněž Mráka, vyzkoušel pozornost brankáře, který střelu s obtížemi vyrazil. Lužičtí na první gól čekali pouhé tři minuty. Mráka kolmou přihrávkou vyslal Šebestíka, který bez problémů překonal brankáře Věteřova. Ke střeleckému zápisu se dostali i domácí, ale skákavou střelu Buchta ukryl do náruče. Janošek v další šanci hlavou netrefil bránu. Neuběhlo ani deset minut hry, když věteřovský brankář nasměroval odkop od brány jen na volného Janoška, který utekl obraně a podruhé rozvlnil domácí síť. O tři minuty později se Janošek dostal do další šance, ale tentokrát mířil vedle. I přes nerovný povrch si Lužičtí s míčem rozuměli, další pohledná akce začala u Mokroše, pokračovala přes Janoška a skončila výtečnou střelou Čechovského. Po dvanácti minutách hry tak Lužice vedly už 3:0. V minutě následující domácí zahrávali rohový kop, který si Buchta srazil do vlastní brány. Více než deset minut se hosté vzpamatovávali z obdržené branky. Nudnou část zápasu ukončil dlouhý centr Baluse, následně vyhraný hlavičkový souboj Šebestíka a další únik Janoška, který znovu překonal brankáře domácích a zvýšil na 1:4. Ve 39. minutě zaplaval centr domácích hráčů až za brankáře Buchtu a o čtyři minuty později se k překvapení všech situace opakovala. Ačkovali Věteřov nekladl prakticky žádný odpor, do kabin se šlo za stavu 3:4. Lužický brankář Buchta si v průběhu poločasu vybral slabší chvilky a po několika zápasech, ve kterých podržel svůj tým, bylo třeba, aby tým pomohl jemu. Jindy by podobné zaváhání znamenalo ztrátu bodů, ovšem ve Věteřově na to Lužičtí ani nepomýšleli.

První šanci druhé půle si znovu vytvořili hráči v modrém. Po Ševčíkově autu prodlužoval Šebestík a zvýšit vedení mohl Král, ale brankáře domácích nepřekonal. A když další lužická akce vznikla znovu u Ševčíka, Janošek přízemní střelou minul vzdálenější tyč. Lužice se pojišťovacího gólu nedočkaly ani po Ševčíkově standardce, která skončila těsně vedle bližší tyčky. Aktivní Ševčík pálil i z levé strany, ale těšně přestřelil bránu. Trápení lužických střelců ve druhém poločase ukončila dvojice středních záložníků. Čechovský přihrál Mrákovi, který asi z 25 metrů nechytatelnou střelou do šibenice potěšil oko nejednoho diváka. Po pohledné kombinaci Krále a Janoška prvně jmenovaný našel volného Šebestíka, který svým druhým gólem v sezóně vrátil Baníku tříbrankové vedení. Do hry se dostali Klimek, Anovčin a Michal Skočík. Anovčin potvrdil roli obávaného střelce a po šesti minutách na hřišti zvyšoval už na 3:7. Reputaci si v poslední minutě zápasu mírně napravil Buchta, který výborně vyrazil přímý kop domácích.

Lužice potřetí v řadě zvítězily a dostaly se do čela okresní soutěže.

Zdeněk Šebestík ~ Petr Janošek (73' Anovčin)Lukáš Král ~ Vít Čechovský (64' Klimek) ~ Jindřich Mráka ~ František Ševčík (76' Skočík)Jiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Kamil BalusDušan MitríkJakub Buchta