online 12.5.2013

Bukovany - Lužice 3:3 (2:3)

5. a 17. Hruška, 43. Balus

V neděli 12. května se lužičtí fotbalisté představili v Bukovanech. Trenér Anovčín měl k dispozici devatenáct hráčů.

Utkání začalo ve velkém tempu. Už ve druhé minutě nastřelil Čechovský spojnici soupeřovy brány a o necelou minutu později v dobré pozici střílel Šuga, brankář míč s obtížemi vyrazil a následně chytil i Hruškovu dorážku. Na druhé straně se zrodila rychlá akce Bukovan, brankář Buchta střelu z voleje chytil. V minutě páté dlouhý Buchtův výkop prodloužil Balus hlavou Varmužovi do běhu, ten ve skvělé pozici brankáře nepřekonal. Následný Čechovského roh vyrazil brankář jen k Hruškovi, který se skvěle zorientoval a napálil míč do brány. Neuběhlo ještě ani deset minut a domácí vyrovnali po centru ze své pravé strany. Vrátit vedení Baníku mohl dorostenec Varmuža, který hlavičkoval po Šugově centru, ale míč netrefil ideálně. Po čtvrthodině hry si další zákrok připsal Buchta a pokračující akce domácích skončila střelou vedle. V 17. minutě centroval míč do šestnáctky skvěle hrající Varmuža a Hruška nadvakrát překonal domácího brankáře. Po Varmužově přihrávce se dostal do šance také Šuga, ale mířil vedle. Ve 42. minutě domácí vyrovnali, ovšem o několik vteřin později se z více než dvaceti metrů napřáhl Balus a střelou ke vzdálenější tyči nedal brankáři šanci. Do kabin se šlo za stavu 2:3.

Po změně stran hosté předvedli nádhernou akci, když Hruška rozdal míč doprava Varmužovi, který centrem otočil hru na Baluse, jehož střela se od země odrazila do břevna. Druhý poločas ani zdaleka nenabídl tolik krásných akcí, jak tomu bylo v první půli. V 71. minutě domácí po rohovém kopu vyrovnali a o osm minut později se mohli poprvé v zápase dostat do vedení, ale útočník hlavičkou netrefil prázdnou bránu. Po chvilce byli domácí znovu v šanci, ale přesně mířenou technickou střelu skvělým zákrokem vytáhl Buchta. V nastaveném čase měli lužičtí fotbalisté poslední šanci získat tři body, ale dobrý Balusův centr žádný z hráčů netrefil. Utkání skončilo 3:3.

Jan Hruška ~ Ondřej Varmuža (61’ Kříž)Kamil Balus ~ Vít Čechovský ~ Ivan ŠugaJaroslav Měchura ~ Tomáš Brhel (73’ Melichar)Miroslav Finč ~ Jaromír Pecůch (87’ Bortlík) ~ Jiří MokrošJakub Buchta
Do hry se nedostali Bimka, Fojtů, Ingr, Lamač a Řehák.

15.5.2016Lužice - Bukovany 3:3 (1:1)více >>
4.10.2015Bukovany - Lužice 2:3 (2:1)více >>
12.5.2013Bukovany - Lužice 3:3 (2:3)
30.9.2012Lužice - Bukovany 1:4 (1:2)více >>
1.4.2012Bukovany - Lužice 0:2 (0:0)více >>
21.8.2011Lužice - Bukovany 4:2 (2:2)více >>
12.11.2005Bukovany - Lužice 1:6více >>
13.8.2005Lužice - Bukovany 2:1více >>