soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 21.8.2011

Lužice - Bukovany 4:2 (2:2)

20. Mokroš, 30. Hasoň, 79. J. Skočík, 89. Pazdera

V neděli 21. srpna se na lužickém Baníku odehrálo utkání 3. kola III.A třídy, které proti domácímu výběru postavilo fotbalisty Bukovan. Ti v minulém kole překvapivě smetli Nenkovice, zatímco Lužice po tragickém výkonu zaváhaly v Prušánkách. Trenérovi Horníčkovi chyběli zranění Finč a Valdes, odjetý Mir. Skočík, s nevyřízeným hostování Šuga a především suspendovaný brankář Buchta.

Lužičtí vstoupili do zápasu výraznou převahou, ale úvodní gól se jim vstřelit nepodařilo. Naopak hosté využili hned své první příležitosti, když v 17. minutě po volném kopu z poloviny hřiště míč hlavou usměrnil ke vzdálenější tyčce osamocený Jelínek. Domácí však brzy odpověděli, když stoper Szabó posunul míč J. Skočíkovi, ten zrychlil hru přihrávkou na Ingra, který vyslal Hasoně, ten okamžitou přihrávkou do malého vápna překvapil obranu Bukovan a pro Mokroše už bylo srovnání stavu před odkrytou bránou povinností. O deset minut později domácí vytěžili z herní převahy, když rohový kop Kučery skvěle trefil hlavou útočník Hasoň a golman hostů jen přihlížel tomu, jak míč putuje za jeho záda. Bukovanům se ve 36. minutě podařilo vyrovnat, když dlouhý volný kop se po teči obrany dostal za Staňkova záda. Rozhodčí připsal branku dotírajícímu Jelínkovi, ačkoli se k míči vůbec nedostal. Do kabin se šlo za stavu 2:2.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s patnáctiletým Fojtů v bráně, ale především také s odhodláním zvítězit. I přes obrovský tlak se Lužice nedostaly k přesnému zakončení a dlouho se za stavu 2:2 trápily. Nešťastný okamžik pro hosty přišel přibližně po hodině hry, kdy se jim zranil obávaný kanonýr Jelínek. Převaha Lužic sílila a nakonec vyústila ve vedoucí branku J. Skočíka, který po přihrávce Čechovského nejprve nastřelil tyč a poté z dorážky propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté se na pokus o vyrovnání nezmohli a všechny přihrávky za obranu posbíral brankář Fojtů. V 89. minutě dal konečnou podobu výsledku čerstvý Pazdera, který zužitkoval přihrávku Hasoně a zblízka propálil bezmocného brankáře. Lužice vyhrály 4:2.

Milan Daniel (73’ Anovčín) ~ Petr HasoňKamil Balus ~ Vít Čechovský (83’ Pazdera) ~ Jan Kučera ~ František ŠevčíkJiří Mokroš ~ Jakub Skočík ~ Martin IngrPetr SzabóJosef Staněk ml. (46’ Fojtů ml.)

žk: Kučera, Balus, Szabó