online 1.4.2012

Bukovany - Lužice 0:2 (0:0)

71. Balus, 85. Čechovský

Na prvního apríla odcestovalo jedenáct lužických fotbalistů do Bukovan, aby změřili síly s tamním mančaftem. Mužstvo vedené Horníčkem se muselo obejít bez zraněných Finče a Mich. Skočíka, nemocných Hasíka a Ševčíka i z osobních důvodů omluvených Pazdery, Skoumala a Zemana.

Utkání začalo mírnou převahou hostů, ale ta vyhasínala a otěže postupně přebíral soupeř. První pohrození přišlo po nezvykle dlouhém autu, který hráč Bukovan prodlužoval nad břevno. Na hranici ofsajdu se dostal k míči obávaný kanonýr Čada, ale jeho projektil jen prosvištěl okolo tyčky. Ze silné stránky domácích, dlouhých autů, začaly čím dál častěji těžit Lužice, jejichž obrana je pozorně odvracela a dlouhými nákopy zahajovala nebezpečné protiútoky. U prvního z nich si Daniel nedokázal připravit míč ke střele, při druhém pokusu se Daniel po skvělé přihrávce Hasoně dostal k zakončení, ale brankář se proti němu vyznamenal. Na pravé straně Szabó vrátil míč Ingrovi a ten jej kolmicí poslal do běhu Danielovi, který přízemní přihrávkou hledal Baluse, ten se nedohodl s Čechovským a z dobré pozice přestřelil. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhé půli se lužickým sice snáze útočilo, ale ani vítr v zádech jim dlouho k žádné gólové akci nepomohl. Skvělou pozici měl po dlouhém výkopu Buchty Hasoň, ale míč z první neusměrnil tak, jak chtěl. Blízko ke gólu byly také Bukovany, ale hosty zachránila tyčka. Po 70 minutách hry Ingr autem našel Šugu, který z voleje centroval před bránu, kam si skvěle naběhl Balus a poslal Baník do vedení. O pět minut později kapitán Buchta za pomocí tyče zneškodnil penaltu kanonýra Čady. V 85. minutě Hasoň natáhl na sebe tři obránce a ukázkově posunul míč Čechovskému, který uklidnil spoluhráče druhým gólem. Utkání skončilo 0:2.

Milan Daniel ~ Petr HasoňKamil Balus ~ Ivan Šuga ~ Vít Čechovský ~ Martin IngrJiří Mokroš ~ Václav Sedlák ~ Petr SzabóMiroslav SkočíkJakub Buchta

15.5.2016Lužice - Bukovany 3:3 (1:1)více >>
4.10.2015Bukovany - Lužice 2:3 (2:1)více >>
12.5.2013Bukovany - Lužice 3:3 (2:3)více >>
30.9.2012Lužice - Bukovany 1:4 (1:2)více >>
1.4.2012Bukovany - Lužice 0:2 (0:0)
21.8.2011Lužice - Bukovany 4:2 (2:2)více >>
12.11.2005Bukovany - Lužice 1:6více >>
13.8.2005Lužice - Bukovany 2:1více >>