online 26.8.2012

Dolní Bojanovice - Lužice 2:3 (2:1)

1. Šuga, 49. Pazdera, 79. Balus

V neděli 26. srpna zavítali lužičtí fotbalisté do nedalekých Dolních Bojanovic. Domácí prostředí i postavení v tabulce stavělo do role favorita hrače Bojanovic, kteří po třech odehraných kolech dvakrát zvítězili. To lužičtí na druhé vítězství teprve čekali. Trenér Číhal měl poprvé v sezóně k dispozici pracovně vytíženého útočníka Pazderu i zkušeného obránce Vričana. Naopak chyběli Hasík, Kovář, Němec, Skočík i čerstvě zraněný Zeman, který se přijel podívat.

Začatek zápasu patřil hostům. Hned po úvodním výkopu si připravili gólovou šanci, kterou Šuga nekompromisně proměnil. Asistenci si připsal nestárnoucí Balus. Z více než dvaceti metrů pálil na bránu Bortlík, brankář nadvakrát jeho projektil chytil. Lužický útočník Šuga mohl brzy zvýšit na rozdíl dvou branek, ale v přímém souboji s golmanem naobstál. Jeho střela se totiž do brány nevlezla. Nadšení hostů postupně uvadalo, stejně jako převaha, kterou si v úvodní čtvrthodině vybudovali. Domácí se dostali ke střele z hranice šestnácky, která jen těsně minula bránu. Ve 30. minutě bylo srovnáno, Bojanovicím se podařilo skórovat přesnou střelou z blízka, čímž využili krátkého oslabení hostů při postranním ošetřování Šugy. Domácí zahrozili z rychlého protiútoku, perfektní zákrok nohama předvedl Buchta. Ve 37. minutě se domácí ujali vedení. Volný kop posunul jeden z hráčů Bojanovic patičkou za obranný val hostů a jeho spoluhráč se při zakončení nemýlil. Do kabin se šlo za stavu 2:1.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s Pazderou v útoku a tomu stačily pouhé tři minuty, aby skóroval a vyrovnal stav zápasu. S Batrlovou přihrávkou naložil nejlépe, jak to šlo, prosadil se přes dotírajícího beka a přesnou střelou ke vzdálenější tyči nedal golmanovi šanci. Za stavu 2:2 se hrál z obou stran opatrný fotbal, který místo šancí divákům nabídl spoustu soubojů a faulů. Přesto byli ke gólu blíže domácí, ale útočník po pěkné kombinaci při zakončení selhal. Dvacet minut před koncem se do hry dostal Skoumal, když nahradil Mokroše. Asi deset minut před koncem zápasu se do vysokého míče opřel Balus a perfektní volej levačkou se přes početnou obranu zastavila až v síti. Domácí se při snaze o vyrovnání gólové šance nedočkali. Nadějně vypadal jen dalekonosný pokus, ale s ním si Buchta bez problémů poradil. Lužičtí i za pomoci čerstvého Vričana, který se do hry dostal na poslední minuty, ubránili jednobrankový náskok a vyhráli v Dolních Bojanovicích 3:2.

Martin Bortlík (46’ Pazdera) ~ Ivan ŠugaKamil Balus ~ Jiří Mokroš (70’ Skoumal) ~ Vít Čechovský ~ Martin IngrMiroslav Finč ~ Jaroslav Měchura ~ Lukáš Batrla (85’ Vričan)Dušan MitríkJakub Buchta

7.4.2024Lužice - Dolní Bojanovice 2:0 (2:0)více >>
3.9.2023Dolní Bojanovice - Lužice 4:2 (3:1)více >>
8.5.2013Lužice - Dolní Bojanovice 2:1 (2:1)více >>
26.8.2012Dolní Bojanovice - Lužice 2:3 (2:1)
13.5.2012Dolní Bojanovice - Lužice 3:2 (1:1)více >>
2.10.2011Lužice - Dolní Bojanovice 1:0 (1:0)více >>
6.6.2010Lužice - Dolní Bojanovice 1:1 (1:0)více >>video
17.1.2010Dolní Bojanovice - Lužice 1:1 (0:1)více >>