online 17.1.2010

Dolní Bojanovice - Lužice 1:1 (0:1)

22. Hasoň

Mutěnická umělá tráva nabídla v neděli 17. ledna ve večerních hodinách zajímavé utkání v rámci skupiny B zimního turnaje. Utkala se v něm dvě mužstva z čela tabulky III.A třídy, konkrétně vedoucí Dolní Bojanovice a pouhý bod na ně ztrácející Lužice. Na poslední vzájemný duel Lužičtí nevzpomínají v dobrém. V Bojanovicích, kde se mělo sehrát vyrovnané utkání o čelo III.A třídy, se radovali domácí z vysoké výhry 5:1.

Utkání začalo za umělého osvětlení hvizdem rozhodčího I. Zímy. V úvodních minutách si herní převahu vytvořili hráči Dolních Bojanovic. I přes pohledné kombinace se však k zakončení nedostali, a tak se první šance zápasu zrodila na druhé straně. Dobře mířenou střelu Šebestíka z šesté minuty tečoval obránce. O dvě minuty později se v podobné pozici ocitl Janošek, ale trefil pouze náruč brankáře. Hluchou fázi utkání oživila ve dvacáté minutě Ševčíkova malá domů, kterou Buchta se štěstím vyrazil do bezpečí. Dvě minuty na to Ševčík autovým vhazováním našel Hasoně, a ten přesnou střelou poslal Lužice do vedení. Na dobře myšlenou přihrávku za obranu lužický brankář Buchta zareagoval včas a dostal se k míči dříve než rychlonohý útočník soupeře. Šanci na zvýšení měl Anovčin, jehož hlavičku vyrazil brankář a následnou dorážku tečovala obrana do zámezí. Ve 37. minutě předvedl výborný zákrok brankář Buchta. O vstřelení gólu se z větší vzdálenosti pokoušeli Janošek, Šebestík, Hasoň a později také Anovčin. Po krásné kombinaci lužických hráčů přišla přízemní střela Krále, kterou brankář Bojanovic výtečně vyrazil. Ke slibnému pokusu se po narážečce s Ševčíkem dostal Šebestík, ale zvýšit náskok Baníku se mu nepodařilo.

Ve druhém poločase se podobně jako v první půli hrálo více na straně Bojanovic. Ve 49. minutě rychlý útok Baníku zakončil Ševčík střelou vedle. O minutu později pálil Šebestík, ale jeho přízemní střelu brankář úspěšně pokryl. Další šanci Lužic přinesl Balusův centr zakončený Ševčíkovou střelou mířící těsně vedle bližší tyčky. O druhý gól Lužic se snažil také Král, jeho dalekonosný pokus chytil brankář. V 63. minutě byli Bojanovičtí blízko vyrovnání, ale dobrý centr do šestnáctky nedokázali usměrnit do brány. Prudkou střelou z dálky vyzkoušel soupeř Buchtovu pozornost, ten míč jistým zákrokem poslal nad bránu. V 78. minutě se po špatně sehrané ofsajdové pasti Bojanovic řítil Hasoň do výborné šance. Jeho zakončení však se štěstím vyrazil golman. O dvě minuty později se zrodila šance Bojanovic, která skončila nechytatelnou přízemní střelou ke vzdálenější tyči. Vstřelená branka Bojanovické očividně nakopla, další jejich šanci hasil před brankovou čarou Rychnovský. I přes téměř hodinové vedení a optickou převahu lužického Baníku po většinu hrací doby si týmy rozdělily body za remízu 1:1.

Petr Hasoň ~ Petr JanošekLukáš Král ~ Zd. Šebestík (67' Anovčin) ~ Jos. Anovčin (54' Mokroš) ~ František ŠevčíkKamil Balus ~ Jaroslav Měchura (46' Rychnovský) ~ Zbyněk Rychnovský (25' Skočík)Tomáš ŠimčíkJakub Buchta

7.4.2024Lužice - Dolní Bojanovice 2:0 (2:0)více >>
3.9.2023Dolní Bojanovice - Lužice 4:2 (3:1)více >>
8.5.2013Lužice - Dolní Bojanovice 2:1 (2:1)více >>
26.8.2012Dolní Bojanovice - Lužice 2:3 (2:1)více >>
13.5.2012Dolní Bojanovice - Lužice 3:2 (1:1)více >>
2.10.2011Lužice - Dolní Bojanovice 1:0 (1:0)více >>
6.6.2010Lužice - Dolní Bojanovice 1:1 (1:0)více >>video
17.1.2010Dolní Bojanovice - Lužice 1:1 (0:1)