online 2.10.2011

Lužice - Dolní Bojanovice 1:0 (1:0)

39. Hasoň

Neděle 2. října 2011 přivedla na Baník velice atraktivního soupeře. Přijeli fotbalisté z nedalekých Dolních Bojanovic. Trenérovi Horníčkovi chyběla řada opor, konkrétně Kučera, Pazdera, Mir. Skočík, Szabó, Šimčík a Šuga. Sestavu tak tvořil pouze ze třinácti hráčů. Poslední měření sil těchto dvou týmů se odehrálo v předminulé sezóně. Lužičtí hráči měli tenkrát před zápasem postup do okresního přeboru ve svých rukou, ovšem inkasovaným gólem v nastaveném čase na 1:1 jejich naděje vyhasly. Čekání na vítězství proti Bojanovicím se tak protáhlo až na tři a půl roku.

Úvod derby byl ve znamení výrazné územní převahy domácích. Po dlouhé sérii rohových kopů lužického výběru po jednom z nich Sedlák nastřelil hlavou břevno. Po čtvrthodině hry zazvonila horní konstrukce brány znovu, tentokrát po střele Sedláka přibližně z 25 metrů. Lužice pokračovaly v herní převaze, ale dlouho nepřicházela žádná šance. Až ve 39. minutě zahrávaly přímý kop zpoza šestnáctky. Kanonýr Hasoň našel díru v osmnáctičlenné zdi, na jeho projektil brankář nemohl zareagovat. Podobnou standardní situaci zahrávali i hosté, ale jejich střela přes početnou zeď neprošla. Do kabin se šlo za stavu 1:0.

Do druhého poločasu kvůli nevolnosti nenastoupil Daniel, nahradil jej útočník Anovčín a hned po pěti minutách hry si výborně naběhl na Mokrošův pas, ale jeho střílenou přihrávku na Hasoně odvrátil obránce. Z následného rohu Ševčík nastřelil tyčku, od které se míč odrazil k volnému Hasoňovi, ten bohužel pro domácí na vzniklou situaci nedokázal zareagovat. Dolní Bojanovice si vytvořily tlak, který s ubíhajícím časem sílil. Hlavička hostů po rohovém kopu skončila nad bránou. Lužičtí úporně bránili hubené vedení a soupeře ani nepustili do šance. Až v nastaveném čase útočník hostů střílel z voleje na bránu, ale mířil jen do náruče jistého brankáře Buchty. Lužice vyhrály s Dolními Bojanovicemi 1:0.

Milan Daniel (46’ Anovčín) ~ Petr HasoňKamil Balus ~ Miroslav Finč ~ Vít Čechovský ~ Michal Skočík (70’ Ingr)Jiří Mokroš ~ Václav Sedlák ~ František ŠevčíkJakub SkočíkJakub Buchta

7.4.2024Lužice - Dolní Bojanovice 2:0 (2:0)více >>
3.9.2023Dolní Bojanovice - Lužice 4:2 (3:1)více >>
8.5.2013Lužice - Dolní Bojanovice 2:1 (2:1)více >>
26.8.2012Dolní Bojanovice - Lužice 2:3 (2:1)více >>
13.5.2012Dolní Bojanovice - Lužice 3:2 (1:1)více >>
2.10.2011Lužice - Dolní Bojanovice 1:0 (1:0)
6.6.2010Lužice - Dolní Bojanovice 1:1 (1:0)více >>video
17.1.2010Dolní Bojanovice - Lužice 1:1 (0:1)více >>