online 6.4.2008

Lužice - Dolní Bojanovice 3:0 (2:0)

25. a 85. Anovčin, 30. Ševčík

V neděli 6. dubna se v Lužicích odehrálo derby mezi Lužicemi a Dolními Bojanovicemi. Zatímco tabulka přiřazovala roli favorita spíše domácímu Baníku, jarní zápasy tak jednoznačné nebyly. Lužice po dvou zápasech získaly pouhý bod, Bojanovice v minulém týdnu porazily béčko Milotic. Lužice mají s Bojanovicemi v poslední době dobrou bilanci. V podzimní části na jejich půdě vyhrály 3:1 a v zimním turnaji v Mutěnicích 2:1. Hrál se atraktivní fotbal a desítky diváků se rozhodně měly na co dívat.

Oba týmy do zápasu vstoupily spíše opatrně, první minuty byly herně velice vyrovnané. Až v desáté minutě se do první velké šance dostaly Lužice, po závaru před brankou hostů vystřelil kapitán Šimčík, jeho střelu však brankář vyrazil a následující hlavičku Hasoně se štěstím vytáhl z brankové čáry. Lužice si na hřišti vytvořily nevýraznou převahu, se zodpovědnou obranou pečlivě bránily, na druhé straně hrozily pohlednými kombinacemi, které se však nedočkaly zakončení. Ve 25. minutě zahrával stoper Mitrík ze středového kruhu volný kop, míč se dostal k vysokému Anovčinovi, který míč překvapivě prodloužil až za golmanova záda. V ofsajdu stojící Hasoň se do hry nezapojil, a tak byly protesty hráčů hostí bezpředmětné. O několik minut později domácí zvýšili svůj náskok, když se v nepřehledné situaci nejlépe zorientoval Ševčík a přesným zakončením k tyči si zapsal čtvrtou branku v sezóně. Na konci prvního poločasu si hosté vytvořili dvě slibné šance, první skončila hlavičkou brankáře Lamače před pokutovým územím, tu druhou bez problémů chytil. Dolním Bojanovicím chybělo k zakončení štěstí, což jim na psychice rozhodně nepřidávalo. Nejvíce na to doplatil lužický obránce Rychnovský, kterého úder do horní části zad poslal do kolen a po chvíli i do kabin.

Do druhého poločasu Lužice nastoupily v obdobné sestavě, zraněného Rychnovského nahradil na postu pravého obránce dorostenec Miroslav Skočík. Začátek druhé půle se lépe vydařil hostům, měli míč více na kopačkách, ale do vyložené šance se dostali až v 60. minutě, kdy jeden z jejich hráčů prudkou střelou skolil brankáře Lamače, od jehož hlavy se míč odrazil pouze do břevna. O minutu později se po volném kopu objevil jeden z hostů sám před golmanem, ale bránu naštěstí netrefil. Na další psychické výpadky některých hostů doplatil i pomezní rozhodčí, kterého jeden z hostů inzultoval. Rozhodčí Kolář, stojící v té chvíli zády k místu dění, nikoho nepotrestal. Hostům docházely síly jak psychické, tak fyzické, což umožnilo Lužickým tvořit. Ve slibných šancích se objevili Anovčin a Ingr, ale ani jednomu se skórovat nepodařilo. O několik minut později se k brankářem vyboxovanému míči dostal Ingr a přesnou střelou jej poslal do brány. Rozhodčí gól však neuznal pro příliš důraznou hru Hasoně před brankářem. V 75. minutě trefil Ševčík z volného kopu břevno. Pět minut před koncem zápasu skóre uzavřel přesnou hlavičkou po Buškově centru Anovčin. Utkání skončilo jednoznačně 3:0.

Josef Anovčin ~ Petr Hasoň (87' Staňo)Martin Ingr (78' Mich. Skočík) ~ Roman Bušek ~ Tomáš Šimčík ~ František ŠevčíkJiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Zbyněk Rychnovský (46' Mir. Skočík)Dušan MitríkMilan Lamač

3.9.2023Dolní Bojanovice - Lužice 4:2 (3:1)více >>
8.5.2013Lužice - Dolní Bojanovice 2:1 (2:1)více >>
26.8.2012Dolní Bojanovice - Lužice 2:3 (2:1)více >>
13.5.2012Dolní Bojanovice - Lužice 3:2 (1:1)více >>
2.10.2011Lužice - Dolní Bojanovice 1:0 (1:0)více >>
6.6.2010Lužice - Dolní Bojanovice 1:1 (1:0)více >>video
17.1.2010Dolní Bojanovice - Lužice 1:1 (0:1)více >>
25.10.2009Dolní Bojanovice - Lužice 5:1 (3:0)více >>video
6.4.2008Lužice - Dolní Bojanovice 3:0 (2:0)