online 3.9.2010

Lužice - Petrov 2:1 (1:1)

24. a 60. Anovčín

V pátek 3. září 2010 se na Baníku v Lužicích utkal v rámci dohrávky druhého kola III. B třídy domácí výběr proti mužstvu z Petrova. Trenéři Baníku měli poprvé k dispozici posily Poláška a Šugu, naopak chyběli Král, Mitrík, Mich. Skočík a také bratři Burianové a Vašíček, kteří stále nemají vyřízeno hostování.

První šanci zápasu si vytvořili hosté, ale rychlý protiútok zastavil skluzem nový stoper Baníku Polášek. Hráči Petrova si vytvořili územní převahu a ta také vedla k vedoucímu gólu. Přestože celá obranná řada Baníku reklamovala ofsajd, praporek pomezního z Petrova zůstal při zemi. Síť rozvlnil na druhé straně i Ševčík, ale akci předcházel útočný faul Šugy. Lužický golman Buchta si připsal několik nejistých zákroků. Na Skočíkův centr si naběhl Anovčín, ale hlavou poslal míč jen těsně nad břevno. Ve 24. minutě Měchura parádně našel Anovčína a ten pohotově překonal brankáře hostů. Buchta střelu z dálky vyrazil míč jen před sebe a poté fantasticky zlikvidoval dorážku. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

V úvodu druhého poločasu Petrov nevyužil obrovské chyby domácích a akci dva na jednoho zakončil mizernou přihrávkou. V 60. minutě po rohu Ševčíka Anovčín prudkou hlavičkou strhl vedení na stranu domácích. Tempo uzkání upadlo, hra se často přerušovala kvůli mnohým ošetřením. Přesto si mladý tým z Petrova vytvořil obrovskou šanci, ale Buchta nejlepším zákrokem zápasu tutovku zlikvidoval. Na druhé straně hlavičkoval střídající Rychnovský, ale v dobré pozici mířil těsně vedle. Utkání skončilo 2:1 pro domácí Lužice, které tak dokázaly porazit soupeře z Petrova po více než pěti letech.

Josef Anovčín ~ František Ševčík (90' Rychnovský)Kamil Balus ~ Tomáš Šimčík (63' Hasoň) ~ Ivan Šuga ~ Mir. Klimek (53' Čechovský)Jiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Miroslav SkočíkJaromír PolášekJakub Buchta

ŽK: Měchura, Čechovský

3.4.2011Petrov - Lužice 0:3 (0:2)více >>
3.9.2010Lužice - Petrov 2:1 (1:1)
14.6.2009Petrov - Lužice 2:2 (2:0)více >>
17.8.2008Lužice - Petrov 1:2 (0:1)více >>
21.5.2005Petrov - Lužice 0:1více >>
10.10.2004Lužice - Petrov 4:0více >>