online 28.9.2008

Lužice - KEN Veselí nad Moravou 2:0 (2:0)

19. Klimek, 34. Anovčin

V neděli 28. září se v Lužicích odehrálo mistrovské utkání mužů. Soupeřem domácích hráčů byli fotbalisté KEN Veselí. Lužický trenér Staněk vybíral z patnácti hráčů. Poprvé v letošní sezóně oblékl lužický dres Ševčík, který se zotavil z červencového zranění stehenního svalu. Zatímco Lužice se v minulém týdnu nechaly zostudit béčkem Velké, KEN Veselí domácí výhrou 3:0 přerušilo velkou vítěznou sérii Nesytu. Jak Lužice, tak Veselí se po sedmi kolech vyskytovaly ve středu okresní soutěže, takže se dalo očekávat vyrovnané utkání.

Zápas začal víceméně vyrovnaně. Lužičtí měli míč více na kopačkách, hosté hrozili z nebezpečných protiútoků. Z nich si také vytvořili první šance zápasu, ale jak střelu z dvaceti metrů, tak hlavičku po rohovém kopu zlikvidoval brankář Lamač. První velkou šanci domácích připravil Zeman Šimčíkovi, ale ten ani nadvakrát nedokázal překonat brankáře KENu. Po necelých dvaceti minutách rozvlinil síť Klimek, který parádní střelou pod břevno téměř z 25 metrů nedal veselskému golmanovi šanci. O několik minut později mohl zvýšit vedení Šimčík, ale dělovkou z hranice velkého vápna trefil břevno, od nějž se míč odrazil jen na brankovou čáru. Lužice si po vedoucí brance vytvořily výraznou převahu. Pohledný fotbalový moment předvedl Zeman, který se prokličkoval až do vápna, ale ke střele se bohužel nedostal. Naopak svou palbu zkoušel znovu Klimek, ale tentokrát trefil jen náruč brankáře hostů. Lužice se dostaly do dvoubrankového vedení, které zajistil kanonýr Anovčin. Do kabin se šlo za stavu 2:0.

Téměř po celý druhý poločas Lužičtí kontrolovali dvoubrankový náskok. Hra byla rozkouskovaná, což se nelíbilo nejen divákům, ale ani hráčům Veselí, kterým se vzdalovala šance na získání bodů. Naopak Lužice mohly své vedení navýšit. Ve slibných pozicích neuspěli Balus, Zeman, Šebestík, ani střídající Ingr s Ševčíkem. Nakonec však měli důvod k radosti, Lužice vyhrály 2:0.

Josef Anovčin ~ Zdeněk Šebestík (83' Ševčík)Kamil Balus ~ Tomáš Šimčík ~ Tomáš Zeman ~ Miroslav Klimek (68' Ingr)Jiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Dominik Křižka (73' Hasoň)Miroslav SkočíkMilan Lamač

5.6.2011KEN Veselí nad Moravou - Lužice 6:2 (2:1)více >>
17.10.2010Lužice - KEN Veselí nad Moravou 0:1 (0:0)více >>
3.5.2009KEN Veselí nad Moravou - Lužice 2:1 (2:1)více >>
28.9.2008Lužice - KEN Veselí nad Moravou 2:0 (2:0)