online 10.8.2008

Lipov - Lužice 1:1 (1:1)

20. Anovčin

Sezóna 2008/2009 začala. Lužice se představily na horké půdě v Lipově. Přestože Lužičtí od konce sezóny odehráli šest zápasů, z nichž v pěti vyšli vítězně, do Lipova nejeli zcela připraveni, alespoň ne po stránce administrativní. Do zápasu kvůli nevyřízeným registracím nemohlo nastoupit šest lužických hráčů, mimo jiné bratři Skočíci, kteří, stejně jako zraněný tahoun mužstva Ševčík, přijeli své mužstvo podpořit na tribuny. Utkání prvního kola v Lipově zhlédlo několik desítek lidí, nechyběli ani věrní fanoušci lužického Baníku.

Zápas začal podle předpokladů velmi opatrně. První střelu zápasu si připsali hosté, ale Klimkův pokus brankář Lipova bez problémů chytil. Poté se hráči Lužic dostali pod menší tlak, ale domácí si krom několika rohových kopů nic nevytvořili. Ke hře se dostali také hráči Baníku, svou kombinační hrou se dostali až do šestnáctky soupeře, ale v rozhodující chvíli byl Anovčin stažen dolů. Ve 20. minutě rozehrál Měchura standartní situaci na Rychnovského, na jehož centr vyskočil nejvýše lužický obr Anovčin. Na míč odražený od země si brankář domácích sáhl, ale zabránit gólu se mu nepodařilo. Lužice si po této brance vytvořily velký tlak. Po Šimčíkově rohu se k míči dostal Ingr, ale z voleje levačkou mířil vysoko nad. O dvě minuty později Šimčík vyslal Baluse, ten se po individuální akci dostal až do šestnáctky, ale jeho pokus skončil jen na boční síti lipovské brány. Ve 25. minutě po velkém nedorozumnění Lužických běžel domácí útočník sám na brankáře Lamače, ale ten ho svým včasným vyběhnutím nenechal přesně zakončit. Sám na brankáře běžel i o několik minut později po Hasoňově přihrávce Anovčin, ale rovněž mířil těsně vedle tyčky. Po třiceti minutách hry kopali domácí další rohový kop, po zmatcích u bližší tyče se nejlépe zorientoval hráč Lipova. Ani skluz Ingra na brankové čáře vyrovnávajícímu gólu nezabránil. Lipov se mohl dostat do vedení po standartní situaci, ale skvělý zákrok předvedl Lamač. Hru domácích vyrovnávající branka oživila, hráči Lipova si vytvořili územní převahu, která vedla jen k několika střelám mimo branku. Hráči šli do kabin za stavu 1:1.

Ve 47. minutě se po pohledné kombinaci dostali ke střele domácí, ale Lamač v bráně dal o sobě vědět jistým zákrokem. V 52. minutě utekl obraně Anovčin, ale jeho pokus o přihrávku zachytil brankář. Lužičtí si ani po snaze o oživení hry střídáním žádnou větší šanci nevytvořili. Naopak hráči Lipova v poslední desetiminutovce spálili dvě velké šance. Nejprve z voleje mířili těsně vedle, poté z úhlu nastřelili vyběhnuvšího brankáře Lamače. Utkání skončilo spravedlivou remízou 1:1.

Josef Anovčin (89' Galatík) ~ Petr HasoňKamil Balus ~ Tomáš Šimčík ~ Miroslav Klimek (46' Hřebíček) ~ Martin Ingr (65' Bušek)Jiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Zbyněk RychnovskýDušan MitríkMilan Lamač

1.5.2012Lužice - Lipov 0:4 (0:2)více >>
17.4.2011Lipov - Lužice 4:2 (1:1)více >>
29.8.2010Lužice - Lipov 0:3 (0:0)více >>
9.11.2008Lužice - Lipov 1:2 (1:1)více >>
10.8.2008Lipov - Lužice 1:1 (1:1)
30.4.2005Lipov B - Lužice 1:0více >>
18.9.2004Lužice - Lipov B 2:0více >>