online 1.11.2014

Lužice - Vřesovice 3:1 (1:1)

8. Finč, 48. Pospíšil, 81. Vacenovský

V sobotu 1. listopadu lužičtí fotbalisté hostili hráče Vřesovic v rámci posledního zápasu podzimní části sezóny. Lužičtí trenéři měli k dispozici šestnáct hráčů, chyběli Brhel, Hruška, Mitrík a Skočík.

Utkání začalo lépe pro domácí. Už v osmé minutě zakončili pěknou kombinaci přesným centrem Pospíšila a parádní hlavičkou Finče. Za stavu 1:0 byli i nadále lepším týmem domácí, ale svůj náskok zvýšit nedokázali, naopak inkasovali gól do kabin. Hosté se prosadili z rychlého protiútoku a první poločas skončil nerozhodně.

Do druhé půle vstoupili lépe opět domácí a už ve třetí minutě vstřelil svůj třináctý gól Pospíšil, pomohl mu k tomu tečovaný centr Vacenovského. Lužičtí pokračovali v územní převaze. Klíčový okamžik zápasu nastal přibližně dvacet minut před koncem. Vřesovický hráč utekl lužické obraně, ale jeho střelu zblízka famózně zlikvidoval brankář Fojtů. O deset minut později Kříž vyslal na bránu přímý kop, brankář míč vyrazil jen k Vacenovskému, který ke svým sedmi asistencím přidal první gól. V závěru si hosté vytvořili obrovský tlak, měli několik šancí na skórování, ale v šestnáctce opět dominoval lužický brankář Fojtů. Hráči Baníku zakončili podzimní část sezóny povinnou výhrou a přezimují na druhém místě.

Patrik Pospíšil ~ Ondřej Pazdera (86’ Bimka)
Tomáš Němec (60’ Vávra) ~ Filip Kříž ~ Miroslav Finč ~ Tomáš Hasík (70’ Bortlík)