soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 27.9.2014

Vřesovice - Lužice 2:4 (0:2)

6. a 21. Hruška, 51. Kříž, 58. Finč

V sobotu 27. září nastoupili lužičtí fotbalisté po třech týdnech k mistrovskému zápasu, tentokrát ve Vřesovicích. Trenér Pazdera měl k dispozici jen třináct hráčů, s mužstvem jeli i nemocní Bimka, Rakvica a Zeman. Chyběli Mitrík, Pazdera, Štylárek a Vávra. Poslední vzájemný zápas s Vřesovicemi skončil jasným vítězstvím domácích Lužic 5:1. Přesto jeli hosté do Vřesovic s obavami, neboť ještě si odtud ještě nikdy neodvezli ani bod.

Utkání začalo převahou hostů a již v šesté minutě Brhel přihrál Hruškovi, který se prosadil přes domácí obranu a následně se poradil i s brankářem. Lužičtí brzy vedli a své vedení navýšili ve 21. minutě, kdy Vacenovský dokonale zahraným volným kopem našel u zadní tyče volného Ingra, který hlavičkou předložil míč Hruškovi před prázdnou bránu a ten svým druhým gólem zvýšil na 2:0. Lužičtí si mohli vytvořit vyšší náskok, ale ani Brhel, ani Pospíšil, se ve vyložených šancích neprosadili, vždy zasáhl skvělý brankáře soupeře. Hattrick měl na kopačce Hruška, ale pokračovalo se za stavu 2:0. Domácí během prvního poločasu prakticky nic nevymysleli, hrozili jen ze střel z dálky, povětšinou však minuli bránu.

Úvod druhé půle probíhal podobně jako v té první. V šesté minutě skóroval Kříž, když Vacenovského volný kop prodloužil za záda brankáře. Neuběhlo ani šedesát minut a bylo rozhodnuto. Kříž si poradil se dvěma hráči soupeře a předložil míč Finčovi, který parádní střelou ke vzdálenější tyči zvýšil na 4:0. Utkání mohlo skončit ještě větším rozdílem, ale Brhel ani Pospíšil se do střelecké listiny nezapsali. Znovu skórovat mohl Kříž, ale nepodařilo se mu to. O vítězi nebylo pochyb a trenér Pazdera vystřídal střelce dvou branek Hrušku, jehož kotník ještě stále není úplně fit. Ze hry šel také Vacenovský, který dva góly spoluhráčům nachystal. Tempo hostů výrazně upadlo. Domácí v 68. minutě skórovali a 77. minutě dokonce snížili na rozdíl dvou branek. Hráči Lužic si tento náskok bezpečně pohlídali a zaslouženě si z Vřesovic odvezli tři body.