online 21.4.2013

Lužice - Šardice 1:3 (0:0)

84. Lamač; ČK: 69. Ingr

V neděli 21. dubna se v Lužicích představili domácí fotbalisté proti soupeři ze Šardic. Trenér Číhal měl k dispozici 17 hráčů. Hosté přijeli oplatit podzimní porážku 3:0, na které se v Šardicích svými góly podíleli Hasík, Čechovský a Finč.

Úvod zápasu přinesl vyrovnanou hru, která se postupně měnila v mírnou převahu domácích. Parádní ránu předvedl Salajka, skvěle se předvedl také brankář hostů, který tento projektil vyrazil. V šanci se ocitl Hasík, ale jeho zakončení bylo nepřesné. Do nadějné šance se dostal také Mokroš, ale jeho střela v bráně neskončila. Obrovskou šanci měl po přihrávce Anovčína na kopačce Čechovský, který z deseti metrů netrefil poloprázdnou bránu. Skórovat se nepodařilo ani Šardicím, osamocený hráč hlavičkoval v dobré pozici nad bránu. Výtečným zákrokem podržel svůj tým Buchta, který zlikvidoval prudkou střelu k bližší tyči. První poločas skončil i přes slušnou nadílku šancí bez branek.

I ve druhém poločase se hrálo ve vysokém tempu a otěže zápasu postupně přebírali hosté. V 67. minutě se k přímému kopu postavil hostující Kolařík a přízemní střelou k bližší tyči poslal svůj tým do vedení. O minutu později zahrávali volný kop také domácí, ten se ovšem nezdařil a unikajícího hráče nedovoleně zastavil poslední hráč domácích Ingr a od rozhodčího uviděl červenou kartu. V 72. minutě hostující Voříšek skóroval na 0:2 a o další dvě minuty později už to bylo rozdílem tří gólů, když nešťastně kopl míč do vlastní brány Balus. Hostující hráč prošel přes celou obranu i s brankářem, nabídl vyloženou šanci spoluhráči, který nastřelil stopera Skočíka. Oslabený domácí tým snížil zásluhou Lamače. Skórovat mohl i Anovčín, ale nastřelil tyč. Z protiútoku vstřelili tyčku také hosté a utkání tak skončilo 1:3.

Josef Anovčín ~ Tomáš Hasík (39’ Kříž)Lukáš Salajka (78’ Lamač) ~ Miroslav Finč ~ Vít Čechovský ~ Martin Ingr (69’ ČK)Kamil Balus ~ Jiří Mokroš ~ Miroslav SkočíkDušan Mitrík (46’ Melichar)Jakub Buchta
Do hry se nedostali Bimka, Vymyslický a brankář dorostu Fojtů.

16.4.2017Šardice - Lužice 2:1 (1:0)více >>
28.8.2016Lužice - Šardice 0:3 (0:1)více >>
8.5.2016Šardice - Lužice 6:0 (1:0)více >>
27.9.2015Lužice - Šardice 1:5 (0:0)více >>
21.4.2013Lužice - Šardice 1:3 (0:0)
9.9.2012Šardice - Lužice 0:3 (0:3)více >>
6.11.2011Šardice - Lužice 5:4 (3:0)více >>
7.8.2011Lužice - Šardice 5:0 (2:0)více >>