online 6.11.2011

Šardice - Lužice 5:4 (3:0)

66. Čechovský, 72. Hasoň, 80. Anovčín, 90. Finč

V neděli 6. listopadu zavítali lužičtí fotbalisté do Šardic, které jim měly po potupě z prvního kola co oplácet. Vzájemný zápas na Baníku dopadl 5:0. Trenér Horníček měl k dispozici jen dvanáct mužů, včetně Skoumala, který nehrál mistrovské utkání několik let.

Začátek zápasu patřil překvapivě hostům, kteří si vytvořili výraznou převahu. Své šance neproměnili ani Hasoň, ani Anovčín. Do skvělé pozice se dostal s míčem Ingr, ale rozhodčí zapískal ofsajd jeho spoluhráčů, kteří se do hry nezapojili. A aby toho pro hosty nebylo málo, k údivu všech zapískal v 15. minutě po souboji dvou hráčů penaltu. Tu domácí se šťastným odrazem od tyčky proměnili. Hosté, kteří cítili velkou křivdu, nedokázali navázat na předchozí tlak a netrvalo ani deset minut a domácí po rohu zvýšili na 2:0. Po necelých třiceti minutách už to bylo rozdílem tří branek, když Šardice proměnily rychlou akci. Lužičtí se snažili snížit ještě před koncem první půle, ale to se jim nepodařilo.

Druhý poločas pokračoval v rytmu toho prvního. Lužičtí, kteří byli více na míči, po sedmi minutách počtvrté inkasovali a nepomohli jim ani protesty očividného ofsajdu. V 66. minutě se hráči Baníku dočkali a po přihrávce Anovčína a střele Čechovského snížili na 4:1. Domácí však okamžitě odpověděli a vrátili stav zápasu na rozdíl čtyř gólů. Dvacet minut před koncem zápasu se prosadil Hasoň. V 80. minutě si na Čechovského volný kop naběhl Anovčín a střelou z voleje nedal brankáři šanci. Po dlouhém autu Ingra se k míči dostal Finč. Jeho prudkou ránu vyrazil brankář do břevna. V 90. minutě po dalším dlouhém autu Ingra hlavičkoval Hasoň a Finč perfektní střelou pod břevno snížil na 5:4. Hosté se důstojným závěrem ztraceného zápasu rozloučili s podzimní částí.

Josef Anovčín ~ Petr HasoňOndřej Pazdera (67’ Skoumal) ~ Vít Čechovský ~ Ivan Šuga ~ Martin IngrJiří Mokroš ~ František Ševčík ~ Miroslav FinčPetr SzabóJakub Buchta
žluté karty: Mokroš, Hasoň, Szabó, Čechovský, Šuga

16.4.2017Šardice - Lužice 2:1 (1:0)více >>
28.8.2016Lužice - Šardice 0:3 (0:1)více >>
8.5.2016Šardice - Lužice 6:0 (1:0)více >>
27.9.2015Lužice - Šardice 1:5 (0:0)více >>
21.4.2013Lužice - Šardice 1:3 (0:0)více >>
9.9.2012Šardice - Lužice 0:3 (0:3)více >>
6.11.2011Šardice - Lužice 5:4 (3:0)