online 20.5.2012

Lužice - Dubňany B 7:1 (5:0)

7., 14. a 35. Mokroš (třetí z pen.), 19., 40. a 75. Daniel, 72. Hasoň

V neděli 20. května se na Baníku v Lužicích uskutečnilo fotbalové utkání mezi domácím výběrem a rezervou Dubňan. Trenér Číhal měl k dispozici čtrnáct hráčů. Zatímco čekání Lužic na výhru se protáhlo už na šest týdnů, Dubňany B na jaře z osmi utkání prohrály jen v Kostelci a v Terezíně. V podzimním vzájemném zápasu lužičtí fotbalisté prohráli na umělé trávě v Dubňanech 2:0.

Do utkání vstoupili lépe domácí. Po několika nezakončených akcích Lužic se do míče opřel obránce Mokroš a jeho skvělá střela skončila v síti u vzdálenější tyče. Příležitost ke skórování měli hosté, ale Buchta skvělým zákrokem podržel svůj tým. Další gólová šance přišla ve čtrnácté minutě, Ingr nabil pod sebe Čechovskému, jehož střelu brankář jen vyrazil k volnému Mokrošovi, který v poklidu nasměroval míč do odkryté brány. O pět minut později bylo v Lužicích zase veseleji, Ingr vybojoval míč, rychlou přihrávkou vysunul Baluse, který na nic nečekal a poslal do brejku Daniela. Ten s přehledem překonal dubňanského brankáře. Takřka ztracený míč doběhl útočník Hasoň, brankář mu nesmyslně skončil pod nohy, čímž donutil rozhodčího zapískat penaltu. K té se postavil Mokroš a již ve 35. minutě oslavil po devíti letech v Lužicích svůj první hattrick. Domácí pokračovali v kanonádě. Nevídanou kombinaci převedli na levé straně Balus s Danielem, kdy z vlastní poloviny ve dvou prošli až do šestnáctky soupeře a tuto nádhernou akci korunoval Daniel perfektní střelou pod břevno. Do kabin se šlo za stavu 5:0.

Ve druhé půli domácí nenavázali na tempo z prvního poločasu a ve své hře výrazně polevili. Tři minuty po změně stran hosté snížili z přímého kopu, jehož exekutor nedal Buchtovi nejmenší šanci. Hosté si připravili několik rychlých protiútoků, ale na skórování to nestačilo. Po přihrávce Vričana se přes hráče do šestnáctky dostal Ingr, přihrávkou vybídl volného Hasoně ke skórování a ten ve vyložené šanci trefil brankářovy nohy. Další možnost skórovat měl znovu Hasoň, ale pokus o přehození brankáře se mu nepodařil. Ve 72. minutě utekl s míčem Daniel a předložil jej spoluhráčovi Hasoňovi. Ten tváří v tvář dubňanskému brankáři poslal prudkou střelu za jeho záda. V 75. minutě si hattrickem udělal radost Daniel, kterého do šance poslal Pazdera po pohledné individuální akci. I Pazdera se mohl zapsat do střelecké listiny, když po přihrávce Ingra šal sám na brankáře, ale svou přízemní střelou neuspěl. Utkání skončilo jednoznačným výsledkem 7:1.

Milan Daniel ~ Petr HasoňMartin Ingr ~ V. Čechovský (60’ Vričan) ~ I. Šuga (78’ Finč) ~ T. Hasík (70’ Skoumal)Kamil Balus ~ Jiří Mokroš ~ Ondřej PazderaMiroslav SkočíkJakub Buchta

11.6.2022Lužice - Dubňany B 0:4 (0:2)více >>
23.10.2021Dubňany B - Lužice 6:2 (4:2)více >>
19.9.2020Dubňany B - Lužice 2:0 (2:0)více >>
24.8.2019Dubňany B - Lužice 1:2 (1:1)více >>
29.5.2016Lužice - Dubňany B 3:2 (2:1)více >>
17.10.2015Dubňany B - Lužice 3:1 (0:0)více >>
1.2.2015Dubňany B - Lužice 3:1více >>
25.1.2014Dubňany B - Lužice 2:1 (1:1)více >>