online 21.3.2010

Lužice - Násedlovice 2:0 (2:0)

20. Anovčín, 36. Janošek

V neděli 21. března se lužičtí hráči představili na vlastním hřišti v rámci prvního jarního kola III.A třídy. Jejich soupeřem jim byl tradiční rival z Násedlovic, který již déle než tři roky s Lužicemi neprohrál. A právě Lužice chtěly tuto nepříznivou sérii zlomit v zápase, kdy coby spoluaspirant na postup změřily síly s týmem tápajícím se na desátém místě s více odehranými zápasy než nasbíranými body. Trenér Lamač měl k dispozici čtrnáct hráčů, omluvili se Hasík, Král, Mráka a Zeman, trest za červenou kartu z posledního podzimního zápasu si odpykával Šimčík.

Oba týmy začaly opatrně. Úvod zápasu nepřinesl žádnou šanci. Až po dvaceti minutách vyrovnané hry se do vedení dostali domácí, když kapitán Anovčin prudkou střelou z dálky prostřelil brankáře Násedlovic, potvrdil tak svůj čich na góly i z pozice středního záložníka a zlepšil si průměr na úctyhodných sedmdesát minut na vstřelení gólu. Hosté z rychlého protiútoku mířili těsně vedle Buchtovy brány. Ve 36. minutě zahrával rohový kop Ševčík, hlavičku Baluse brankář z hlavy Hasoně vyrazil jen k volnému Janoškovi, který svým osmým soutěžním gólem zvýšil vedení Lužic na 2:0. Hráči Baníku pokračovali v mírné převaze. Pohlednou střelu z voleje předvedl Balus, ale brankáře tímto pokusem překonal nemohl. Slibnou pozici ke skórování měl Šebestík, jeho přehození brankáře skončilo vedle tyčky. Do kabin šli domácí s dvoubrankovým náskokem.

Ve druhém poločase se hrálo většinou na polovině hostů. Projektil Šebestíka letěl nad bránu násedlovického brankáře. Z trestného kopu Balus těsně minul branku. Do hry se dostal Čechovský, když vystřídal střelce druhého gólu Janoška, a Anovčin se posunul do útoku. Obrovskou šanci měl Anovčin, ale jeho hlavičku po rohovém kopu Ševčíka golman na brankové čáře chytil. Anovčin s Hasoněm se v rychlém protiútoku řítili na dva obránce, Hasoň nevyužil možnost přihrát svému kolegovi z útoku, naopak předvedl skvělou individuální akci, kdy prošel přes oba obránce soupeře, ale brankář jeho střelu se štěstím vyrazil. Při další šanci domácích byl na jejím konci kapitán Anovčin, ale jeho hlavičce ke skórování chyběly centimetry. Krásnou kombinaci předvedli na pravé straně Ševčík s Šebestíkem, prvně jmenovaný z úhlu zkoušel prostřelit brankáře, ten jeho pokus vyrazil. Dobře postavený Anovčin se ke smůle Lužic k zakončení nedostal. Lužice si pohlídaly vedení a zaslouženě získaly první jarní body.

Petr Hasoň ~ Petr Janošek (67’ Čechovský)Kamil Balus ~ Josef Anovčin ~ Zdeněk Šebestík ~ František ŠevčíkJiří Mokroš (76’ Klimek) ~ Jaroslav Měchura ~ Zbyněk RychnovskýDušan MitríkJakub Buchta

30.8.2020Násedlovice - Lužice 5:2 (3:1)více >>
2.11.2019Lužice - Násedlovice 2:3 (1:1)více >>
20.4.2019Násedlovice - Lužice 5:1 (1:0)více >>
26.8.2018Lužice - Násedlovice 1:3 (0:3)více >>
13.5.2018Násedlovice - Lužice 4:3 (1:2)více >>
24.9.2017Lužice - Násedlovice 2:1 (1:1)více >>
7.5.2017Lužice - Násedlovice 1:5 (1:1)více >>
18.9.2016Násedlovice - Lužice 5:2 (2:1)více >>