online 15.6.2008

Lužice - Násedlovice 3:3 (2:3)

8. Hasoň, 37. Ingr, 85. Ševčík

Poslední zápasy okresních soutěží byly náplánovány na neděli 15. června. Dohrávky 15. kola okresní soutěže skýtaly přímé souboje jak o druhé, tak o čtvrté místo. Příznivci fotbalu mohli vidět napínavou podívanou jak v Uhřicích, tak v Lužicích.

Lužice nastoupily do posledního mistrovského zápasu sezóny bez kapitána Šimčíka a bez nemocného Rychnovského. Trenér Staňo neměl se dvanácti hráči (včetně sebe) na vytvoření základní sestavy moc možností. Sám nastoupil na pozici stopera, Mitrík nahradil na pravé obraně Rychnovského. Na střídačce byl připravený Mir. Skočík, který měl za sebou zápas s dorostem.

Přestože domácím stačila remíza, úvod zápasu tomu příliš nenapovídal. Vytvořili si velký tlak, první šance neproměnili ani Balus, ani Hasoň, který se po Ingrově hlavičce řítil sám na brankáře. O několik minut později se Hasoňovi podařilo skórovat, když zužitkoval Ševčíkovu přihrávku. Hosté z Násedlovic se v první čtvrthodině krom prudkého centru, který si obránce Mokroš nešťastně srazil do brány, na nic nezmohli. Oba týmy hrály kombinační fotbal, ale větší šance si vytvářely po standartních situacích. K zakončení se dostali Anovčin a Bušek a přestože jejich střely nadělaly golmanovi hostů problémy, na stavu 1:1 nic nezměnily. Na druhé straně musel být na pozoru brankář Lamač, kterého hosté několikrát vyzkoušeli. Ve 37. minutě po dalekonosném Balusově centru Ingr usměrnil míč hlavou přesně do horního rohu soupeřovy brány a Lužice se tak ujaly vedení 2:1. To ovšem trvalo jen pár desítek vteřin. Hosté hned po první akci smazali lužický náskok a po dalších dvou minutách dokonce vstřelili třetí branku. Do kabin se šlo za stavu 2:3.

Do druhého poločasu již nenastoupil Staňo, kterého nahradil Skočík. Na straně Lužic se do šancí dostávali především útočníci Hasoň s Anovčinem. Výborné zákroky si připsal brankář Lamač, který tak držel naději na slibný výsledek. Přestože Lužičtí po většinu druhého poločasu útočili, diváci si krásy na fotbale moc neužili, což bylo způsobené především úpornou obranou Násedlovic. Velkou šanci na vyrovnání měl Ševčík, ale přestřelil bránu. Vyrovnat se nepodařilo ani Ingrovi, jehož střela z voleje po Balusově rohu jen těsně minula zadní tyč. V 85. minutě se však Baníku podařilo vyrovnat. Po autovém vhazování Anovčin vrátil míč Ingrovi, ten přihrál Buškovi. Levonohý záložník přesným centrem našel Hasoně, který hlavičkou prodloužil na volného spoluhráče. Ševčík svou jedenáctou brankou v sezóně vyrovnal stav utkání. Lužice remízovaly s Násedlovicemi 3:3 a v tabulce uhájily čtvrté místo.

Josef Anovčin ~ Petr HasoňMartin Ingr ~ Roman Bušek ~ Kamil Balus ~ František ŠevčíkJiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Dušan MitríkIvan Staňo (46' Mir. Skočík)Milan La­mač

30.8.2020Násedlovice - Lužice 5:2 (3:1)více >>
2.11.2019Lužice - Násedlovice 2:3 (1:1)více >>
20.4.2019Násedlovice - Lužice 5:1 (1:0)více >>
26.8.2018Lužice - Násedlovice 1:3 (0:3)více >>
13.5.2018Násedlovice - Lužice 4:3 (1:2)více >>
24.9.2017Lužice - Násedlovice 2:1 (1:1)více >>
7.5.2017Lužice - Násedlovice 1:5 (1:1)více >>
18.9.2016Násedlovice - Lužice 5:2 (2:1)více >>