online 2.9.2012

Lužice - Bohuslavice 4:1 (3:1)

37. Čechovský, 40. Balus, 42. Zeman, 83. Finč

V neděli 2. září do Lužic po pěti letech zavítali fotbalisté Bohuslavic. Trenér Číhal se musel obejít bez obránců Mitríka, Skočíka, Skoumala a Vričana i mladých útočníků Bortlíka a Pazdery. Přesto měl k dispozici až patnáct hráčů. Mužský kádr doplnili dorostenci Brhel a Fojtů.

Lužičtí do zápasu vstoupili aktivně a hned v úvodu si vytvořili výraznou převahu. První ohrozil bránu soupeře Šuga, jehož projektil asi z dvaceti metrů golman s obtížemi chytil. Otevřít skóre zápasu mohl po Hasíkově centru za obranu Ingr, ale v tváří tvář brankářovi pálil z voleje vysoko nad. Stejně si počínal útočník Zeman, který po přihrávce Šugy přestřelil prázdnou bránu dokonce z malého vápna. Ve 14. minutě to byli hosté, kteří k překvapení všech skórovali jako první. Bleskový protiútok zakončený efektní kličkou a přesnou střelou jim vynesl vedení. Ideální příležitost na vyrovnání měl Měchura, ale hlavičkou trefil dobře postaveného brankáře. Blízko ke gólu byl také Finč, jehož dělovka se odrazila od břevna. Domácí se dočkali vyrovnání, ve 37. minutě si na Batrlův centr vyskočil Čechovský a hlavou poslal míč do brány. O tři minuty později si ke vzdálenější tyči naběhl Balus, kterého našla skvělá Finčova přihrávka, a pro zkušeného střelce už nebyl problém dopravit míč do prázdné části brány. Do střelecké listiny se chtěl zapsat také Zeman, ale ze slibné pozice trefil brankáře. Stejný hráč o chvíli později už mířil přesně, Čechovského centr poslal levačkou k zadní tyči. Během pěti minut domácí otočili skóre z nepříznivého stavu 0:1 na poločasový výsledek 3:1.

Druhá půle dlouho nenabízela žádnou šanci. Lužičtí si hlídali dvoubrankový náskok. Hostům s postupem času docházely síly a na hře obou týmů to bylo znát. Zapsat se do střelecké listiny mohl Šuga, ale jeho zakončení minulo bránu. Lužičtí si vytvořili permanentní tlak, ale náskok zejména kvůli nepřesným finálním přihrávkám nezvyšovali. Z více než třiceti metrů střílel Hasík, nadějný pokus skončil na břevně. Sám na brankáře běžel střídající Lamač, ale svou šanci na gól neproměnil. Měchura nachystal skvělou střeleckou pozici Ingrovi, ale jeho tečovaná střela se otřela jen o tyč. Následoval Brhelův roh, po němž Měchura trefil břevno a míč do brány dorazil Finč. Ten mohl po Měchurově přihrávce skórovat i podruhé, ale brankář jeho střelu výborně vyrazil. Utkání skončilo jednoznačným výsledkem 4:1.

Tomáš Zeman (77’ Lamač) ~ Ivan Šuga (63’ Brhel)Tomáš Hasík (73’ Němec) ~ Miroslav Finč ~ Vít Čechovský ~ Martin IngrKamil Balus ~ Jaroslav Měchura ~ Lukáš BatrlaJiří MokrošJakub Buchta

4.11.2023Bohuslavice - Lužice 1:5 (0:2)více >>
24.4.2016Lužice - Bohuslavice 0:3 (0:1)více >>
13.9.2015Bohuslavice - Lužice 1:2 (1:1)více >>
14.4.2013Bohuslavice - Lužice 4:2 (2:0)více >>
2.9.2012Lužice - Bohuslavice 4:1 (3:1)
23.3.2008Bohuslavice - Lužice 1:0 (1:0)více >>
12.8.2007Lužice - Bohuslavice 4:2více >>
7.4.2007Lužice - Bohuslavice 2:0více >>