online 31.10.2010

Lužice - Moravský Písek 3:1 (1:0)

2. J. Burian, 55. Hasoň, 82. Anovčín

V neděli 31. října 2010 přijeli do Lužic po více než čtyřech letech fotbalisté Moravského Písku. Trenér Vyškovský měl k dispozici sedmnáct hráčů, chyběli Fiala, Mitrík, Mokroš, Polášek a Šuga. Po šestitýdenní zdravotní pauze se k týmu připojil také kapitán Anovčín.

Utkání začalo pro domácí skvěle. Již ve druhé minutě zatáhl míč do šestnáctky Ševčík, našel volného J. Buriana a ten prudkou střelou překonal brankáře Písku. O chvíli později si tito hráči vytvořili další pěknou akci, tentokrát Burian hlavičkoval k tyči, ale golman jeho pokus vyrazil. Moravský Písek z více než třiceti metrů vyzkoušel pozornost Buchty, ten konečkama prstů vytěsnil ránu nad břevno. Další šance Baníku vznikla opět na pravé straně, Ševčík znovu centrem našel J. Buriana, jehož prudkou hlavičku brankář nadvakrát chytil. Jiné šance domácích neproměnili Ševčík, ani Čechovský. Slibný pokus Měchury k bráně soupeře neprošel. Poločas skončil 1:0.

Po změně stran měli míč opět více na kopačkách domácí, ale k přesnému zakončení se nedostali. V 54. minutě hosté vyrovnali po pěkném centru a přesné hlavičce. Lužice v momentě odpověděly. Vašíčkův přímý kop golman jen vyrazil k Hasoňovi a ten se z dorážky nemýlil. Skvělou šanci měl R. Burian, ale neproměnil ji. Lužičtí pokračovali v územní převaze, ale příležitost ke skórování dlouho nepřicházela. Až v 82. minutě Ševčík dlouhým autem vyslal do brejku Anovčína, který prudkou ránou k bližší tyči zvýšil na 3:1. Skóre zápasu už se nezměnilo, a tak si domácí připsali povinné tři body proti Moravskému Písku.

Petr Hasoň (67' Anovčín) ~ Jozef BurianRadek Burian (76' Klimek) ~ Aleš Vašíček ~ Vít Čechovský ~ František ŠevčíkLukáš Král ~ Jaroslav Měchura ~ Zbyněk Rychnovský (56' Balus)Tomáš ŠimčíkJakub Buchta

do hry se nedostali: Mir. Skočík, Lamač, Staněk
ŽK: Měchura, Král, Čechovský

19.6.2011Moravský Písek - Lužice 3:1 (1:1)více >>
31.10.2010Lužice - Moravský Písek 3:1 (1:0)
14.5.2006Moravský Písek - Lužice 0:3více >>
15.10.2005Lužice - Moravský Písek 1:3více >>