online 24.5.2009

Lužice - Nesyt Hodonín 6:1 (3:0)

16., 27., 50. Ingr (třetí z pen.), 8., 53. Anovčin (druhý z pen.), 90. Hasoň

V neděli 24. května na lužický Baník zavítaly desítky diváků, aby zhlédly derby mezi domácími Lužicemi a hodonínským Nesytem. Trenérovi Lamačovi stále chyběli Hasík, Mitrík a Rychnovský, tentokrát nemohl také brankář Buchta. A právě na to, jak se povede zkušenému Luďkovi Fojtů, se lužičtí fanoušci těšili nejvíce. Brankář starých pánů po sedmi letech nastoupil za lužické muže. Jinak se sestava z vítězného zápasu v Těmicích neměnila. Soupeř z Hodonína měl skvělý vstup do jarní části, po několika výhrách stoupal v tabulce, ale jeho fazónu zastavily fenomenální Sudoměřice a potom Nesyt prohrál i domácí zápasy s Bzencem B a překvapivě také s Domanínem. Favoritem zápasu tak byli hráči Baníku, kteří na podzim vyhráli na Nesytu 4:1.

Utkání začalo výraznou převahou hostů, kteří kombinovali na lužické půlce, ale k zakončení se přes pevnou obranu nedostali. Naopak domácí proměnili hned svou první velkou šanci, když se po tečovaném centru Mokroše řítil Anovčin sám na brankáře a přízemní střelou poslal svůj tým do vedení. Chvíli poté se po přihrávce Anovčina pokoušel trefit odkrytou bránu Ingr, ale jeho pokus skončil na síti za bránou. Zvýšit hubené vedení se snažil Zeman, ale jeho dalekonosná střela letěla příliš vysoko. Asi po čtvrthodině hry se domácí radovali podruhé, když Balusova přihrávka prošla malým vápnem, kde před prázdnou bránou číhající Ingr pohotově skóroval na 2:0. Poté se dvakrát do šance dostal Balus, ale do střelecké listiny se nezapsal. Ve 27. minutě po Mrákově rohu Ingr hlavou trefil horní růžek u vzdálenější tyčky a změnil stav utkání na 3:0. O minutu později našel Mráka centrem Anovčina, jehož hlavička skončila na břevně. Před koncem poločasu hlavičkoval po rohu Mráky Balus, čtvrtý gól Lužic ale nepřidal, a tak se šlo do kabin za stavu 3:0.

Přibližně v páté minutě druhé půle se do skvělé šance dostal Anovčin, stoper jej však nedovoleně v pokutovém území zastavil a rozhodčí Riedl odpískal penaltu. K té se postavil jednadvacetiletý Ingr, hladce zavěsil a třetím gólem v utkání zvýšil vedení Baníku na 4:0. O tři minuty později si Ingr s Anovčinem vyměnili role, když po skvělé akci Hasoně byl Ingr faulovaný a kapitán Lužic Anovčin proměnil penaltu. A právě Anovčin se po lajně rozbíhal k dalšímu nebezpečnému brejku, ale stoper Nesytu míč zasáhl rukou a šel se předčasně sprchovat. Hosté se dočkali čestného gólu, když hlavičkou s velkým štěstím překonali brankáře Fojtů. Do hry se místo Ingra a Zemana dostali Král a Sládek. Zatímco Král na přivítanou inkasoval zákeřný faul, Sládek se brzy dostal do šance, ale mířil těsně vedle. Mokroš po rohovém kopu překonal brankáře Nesytu, ale na brankové čáře proti jeho hlavičce zasáhl obránce. Svou šanci nevyužil také Král, který při pokusu přehodit vyběhnuvšího brankáře přestřelil bránu. Mráku vystřídal dorostenec Galatík, který obsadil post pravého beka, Klimek se posunul na střed zálohy. Asi pět minut před koncem zápasu Lužičtí nastřelili dvě tyčky, konkrétně Sládek a chvíli po něm Hasoň. Druhý jmenovaný se nakonec dočkal gólu, když mu přihrávku před prázdnou bránu naservíroval Anovčin. Lužice soupeře jednoznačně přehrály a zaslouženě vyhrály vysoko 6:1, žluté karty dostali Hasoň, Klimek a Měchura.

Petr Hasoň ~ Josef AnovčinKamil Balus ~ Tomáš Zeman ~ Jindřich Mráka ~ Martin IngrJiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Miroslav KlimekMiroslav SkočíkLuděk Fojtů

29.10.2023Lužice - Nesyt Hodonín 2:1 (0:0)více >>
7.5.2023Lužice - Nesyt Hodonín 0:5 (0:3)více >>
24.9.2022Nesyt Hodonín - Lužice 0:0více >>
14.5.2022Nesyt Hodonín - Lužice 1:2 (0:0)více >>
26.9.2021Lužice - Nesyt Hodonín 1:3 (0:1)více >>
3.10.2020Nesyt Hodonín - Lužice 2:1 (2:0)více >>
15.9.2019Lužice - Nesyt Hodonín 5:2 (0:1)více >>
14.4.2019Lužice - Nesyt Hodonín 3:2 (1:0)více >>