online 8.6.2008

Čejč - Lužice 1:5 (0:2)

64. a 88. Šimčík, 11. Bušek, 40. Ševčík, 62. Anovčin

V neděli 8. června přivítali lužičtí hráči do Čejče prakticky v plné sestavě, kterou navíc doplnili bratři Skočíci z dorostu. Mužstvo Čejče před zápasem mělo vizitku nejen beznadějně posledního týmu okresní soutěže, ale také týmu s nejslabší obranou i nejslabším útokem v soutěži. Utkání mělo jasného favorita, ale Čejč už na podzim dokázala, že umí být nepříjemným soupeřem. Lužice v domácím zápase po hodině hry prohrávaly 0:1, avšak výsledek nakonec zvrátily na 4:1.

Již zpočátku zápasu bylo zřejmé, že budou mít více ze hry hosté z Lužic. První minuty naznačily prakticky celý průběh zápasu. Zatímco Lužice si vytvořily herní převahu a branku soupeře ohrožovaly po pohledných kombinacích, domácí hrozili spíše z protiútoků. První gólovou šanci si vytvořil po deseti minutách hry Anovčin, ale brankář ho v šestnáctce nedovoleně zastavil. Pokutový kop pak s přehledem zakončil Bušek. Hra Lužic však nečekaně upadla a výsledek se téměř půl hodiny neměnil především kvůli žalostné koncovce obou týmů. Hráči z Čejče se dostávali do šancí často po individuálních chybách soupeře, Lužice spíše kombinační hrou. Do slibných příležitostí se několikrát dostali jak útočníci Anovčin a Balus, tak záložníci Bušek, Ingr, Ševčík a Šimčík, ale ani jeden z nich se střelecky neprosadil. Lužickým přinesla klid až 40. minuta, kdy si u levého rohu pokutového území přihrála trojice Ingr, Bušek, Ševčík a poslední jmenovaný nechytatelnou střelou do horního rohu branky pečetil výsledek prvního poločasu na 0:2.

Do druhé půle nastoupili hosté s mírnou změnou. Ingra vystřídal Hasoň, který vytvořil s Anovčinem útočné duo, Balus se stáhl do zálohy. Hráčům Čejče začalo velmi rychle ubývat sil, což hrálo do karet Baníku. V 62. minutě se po Hasoňově střele dostal míč k Anovčinovi, který chladnokrevně zakončil a připsal si tak svůj dvanáctý gól v sezóně. Poté přišly velké okamžiky Hasoně a Šimčíka. Po dvou přesných centrech Hasoně, nejprve z levé strany levou nohou a poté z pravé strany pravou nohou, se k zakončení dostal kapitán Šimčík a v obou případech, nejprve nohou a poté hlavou, se nemýlil. Mezitím se mimo další spousty šancí řítil sám na bránu Rychnovský, dokonce již měl naplánovanou kličku na brankáře, ale jeho úmysly nepochopitelně zastavil pomezní. Lužice při vedení 5:0 zapomínaly na zadní vrátka a svou nezodpovědnou hrou pokazily brankáři Lamačovi čisté konto. Domácí v 93. minutě kosmeticky upravili výsledek na konečných 1:5.

Josef Anovčin (64' Mich. Skočík) ~ Kamil BalusMartin Ingr (46' Hasoň) ~ Roman Bušek ~ Tomáš Šimčík ~ František ŠevčíkJiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura (65' Mir. Skočík) ~ Zbyněk RychnovskýDušan MitríkMilan Lamač

13.9.2020Lužice - Čejč 4:1 (2:1)více >>
8.9.2019Čejč - Lužice 2:0 (1:0)více >>
8.6.2019Čejč - Lužice 2:3 (1:2)více >>
14.10.2018Lužice - Čejč 6:0 (5:0)více >>
1.4.2018Lužice - Čejč 4:0 (2:0)více >>
12.8.2017Čejč - Lužice 1:0 (0:0)více >>
28.5.2017Lužice - Čejč 2:0 (1:0)více >>
9.10.2016Čejč - Lužice 1:1 (0:1)více >>